Velkommen til Krimklubben!
Bokklubben for deg som elsker krim
Bokklubben for deg som elsker krim
KUN 129,-
Farvel til pulversauser, posesupper, ferdigmat og ultraprosesserte greier!
Etterspørselen fra seerne etter Grunnboka har vært enorm. Nå er endelig kokeboka som redder deltakerne i den populære tv-serien Kokkeskolen på TV 2 tilgjengelig for alle!
Dette er boka om de enkle, men uunnværlige rettene som løfter måltidene våre. Hjemmelaget kraft. Sauser og supper. Grønnsaker. Deiger og ris- og eggeretter. Klassiske oppskrifter som det er lett å undervurdere betydningen av.
Grunnboka er også en veileder til riktig behandling av ingredienser, ideelle steke- og koketider og smarte komboer som hjelper deg å forstå de enkle prinsippene for å lykkes når du lager mat.
Grunnboka vil garantert inspirere og gi deg mange fantastiske smaksopplevelser, enten du er ny eller erfaren på kjøkkenet. Med litt øvelse vil rettene både gi deg mestringsfølelse og mersmak.
Blir TV-serie!
Da hun var 21 år gammel, ble Wanda Heger og hennes familie sivilinternert i Tyskland. Der havnet de på et slott ikke langt unna konsentrasjonsleiren Sachsenhausen. På eget initiativ, uten annen motivering enn et diffust ønske om å hjelpe, og uten å ha noen klar forestilling om hva en konsentrasjonsleir var, utrustet Wanda seg med noen norgesglass kokte poteter og gikk opp til leirporten, banket på og ba om å få gi dem til fangene.
Denne i og for seg uhørte handlingen skulle utgjøre startpunktet for en lang og dramatisk hendelsesrekke som kuliminerte i en av den annen verdenskrigs mest fascinerende aksjoner: De hvite bussene, som reddet over 15 000 fanger i krigens sluttfase. Den involverer også en svært spesiell, og i utgangspunktet utenkelig, kjærlighetshistorie.